Manolo Blahnik

Już 20 lat temu szpilki Manolo Blahnika nosiła w "Seksie w wielkim mieście" ówczesna ikona mody, Carrie Bradshaw, grana przez Sarę Jessicę Parker, która również w realnym świecie była ogromną miłośniczką twórczości Blahnika. Zresztą nie tylko ona – wspólną miłość do doskonałej mody projektant podzielał z innymi swoimi muzami, między innymi Umą Thurman, Amandą Harlech (znaną ze współpracy chociażby z Karlem Lagerfeldem) czy Angela Molina.

Manolo Blahnik od zawsze pragnął projektować buty. I mimo że początkowo studiował dyplomację na uniwersytecie w Genewie, postanowił zdać na Akademię Sztuk Pięknych w Paryżu – świat mody musi mu być za to ogromnie wdzięczny.

Manolo Blahnik projektuje markowe buty damskie rodem z baśni, egzotyczne, oryginalne, nieznające ograniczeń formy i barw. Mimo tej niesamowitej ekspresyjności designer manewruje nieustannie na granicy balansu, struktury, projektu i materiału. Widać to we wszystkich jego projektach, i tych prostszych, i tych zdobionych aż do granic możliwości cekinami i printami. Widać, że twórca postawił na styl, nie na trendy. Dlatego właśnie buty Manolo Blahnika znajdziesz w sklepie Pyskaty Zamsz – zawsze. Niezależnie od sezonu.