Burberry

Burberry to już nie tylko marka – to tak naprawdę symbol ekskluzywności i luksusu. To także jedna z najstarszych wciąż funkcjonujących firm modowych. Jej historia sięga jeszcze XIX wieku, dokładniej 1856 roku, gdy sukiennik Thomas Burberry w wieku 21 lat postanowił otworzyć swój pierwszy sklep w hrabstwie Hampshire. Winchester Street w Basingstoke stało się później kultową ulicą mody.

Jeśli mógłbyś wymienić najbardziej rozpoznawalną angielską markę, niemal na pewno byłoby to Burberry. Uznany dom mody, którego utrzymująca się popularność mogłaby zaskakiwać, gdyby nie to, że jest w stu procentach uzasadniona. Ekskluzywna odzież i akcesoria, których popularność przetrwa lata. Pokazują to chociażby kultowe oddychające, nieprzemakalne trencze, rozpromowane przez Humphrey Bogart, Meryl Streep czy Audrey Hepburn.

Burberry to marka konsekwentna i uniwersalna, która co roku udowadnia, że siła tkwi w klasyce. Angielska elegancja to nie tylko słynna krata na marynarkach, ale nawet kalosze Burberry. Niewymuszony szyk gwarantuje luksusową nowoczesność i ponadczasowość. Spróbujesz?