Filtruj według
Kategorie
Kategorie
Cena
PLN PLN
Kolor
Stan
Rozmiar buta
Filtruj

Chanel

Gabrielle "Coco" Chanel to kobieta, o której świat prędko nie zapomni. Odkąd jednym cięciem swoich krawieckich nożyc raz na zawsze przekreśliła erę gorsetów i zniewolonego kobiecego ciała, dla mody damskiej otworzył się zupełnie nowy świat. Świat pełen garniturów z dżerseju, luźnych szmizjerek i swobody. Sprawiła, że kobiety mogły zacząć nosić spodnie, nie tracąc przy tym klasy. Pokazała, czym jest siła, kreatywność a zarazem subtelność i potęga kobiecości.

Mała czarna i perły to tylko drobny wycinek tego, co do zaoferowania miała Chanel, gdy tworzyła swoje najwspanialsze projekty. Odkryła nigdy niewypowiedziane marzenia kobiet o tym, by wreszcie odmienić obyczaje. Po śmierci Chanel stery jej domu mody przejęło kolejno kilku raczej zapomnianych już projektantów. Aż do 1983 roku, w którym to na scenie pojawił się Karl Lagerfeld. Przez następne dekady niezmiennie unowocześniał koncepty projektantki, sprawiał, że éléments éternels marki pozostawały zawsze na topie. Pikowana torebka, LBD, perły, złote łańcuchy, dwukolorowe buty. Wszystko to zostało niezapomnianymi symbolami kobiecej francuskiej mody. Zapożyczenia z popkultury i odrobina przekory, która charakteryzowała Karla Lagerflelda, sprawiły, że marka Chanel pozostała symbolem kobiecości i elegancji po dziś dzień. A wszystko zgodnie ze słowami Chanel - moda przemija, styl pozostaje.

Pokaż tylko dostępne

Chanel ubrania – kultowe kolekcje haute couture oraz ready to wear


Żakiet Chanel stał się symbolem nonszalanckiej kobiecej elegancji, ponadczasowej i nieprzemijającej, powiedział Karl Lagerfeld, który do 2019 roku interpretował we francuski sposób kultowy żakiet. W 2020 roku powstała Tweed de Chanel, pierwsza kolekcja luksusowej biżuterii w całości poświęcona … tweedowi. Chanel ubrania to garderoba kobiety, wizjonerki, która żyła jak chciała, podkreślona męskimi akcentami, jest ponadczasowa i zarazem niesłychanie nowoczesna noszone w sposób niezobowiązujący przez Mademoiselle w pięciu klasycznych kolorach: czerwonym, białym, beżowym, złotym oraz czarnym. Chanel ubrania zapisały się w historii i na nowo zdefiniowały język mody na całym świecie, wprowadzając ponadczasowe kody do stylu: skórzano–metalowe łańcuszki, tweed, kamelię, lwa, wstążkę, pióro, gwiazdy. 


Buty Chanel – wyrafinowanie i kobiecość 


Projektantka mody chciała: Oby moja legenda podążała własną drogą i rozwijała się. Życzę jej długiego i szczęśliwego życia! Nosząc Chanel buty damskie każda kobieta, niezależnie, skąd pochodzi, może zdobywać świat, bo to jest marka, która zawsze będzie kojarzona z elegancją i dobrym gustem. Dlatego właśnie Fundacja Chanel wspiera kreatywne dziewczyny i kobiety na całym świecie, aby doszły tam, gdzie chcą.